10/30/2011

for all of those who asked me how I was

Viskas lekia tokiu greičiu! Negaliu patikėt, kad jau halloweenas (kurio, beje, nemėgstu, bet kai esi UK jo išvengti neįmanoma, nes žmonės čia šiek tiek dėl jo pamišę). Vakar atšventėm dvigubą gimtadienį + halloweeną (kad ir kaip man jis nepatinka turiu pripažinti, čia jis įspūdingas)  ir šiandien negaliu atsidžiaugti, kad turėsiu progą praleisti visą dieną namie, nesvarbu, kad mokantis. Neprisimenu, kada miegojau ilgiau kaip 5 valandas ir nežinau, kaip tai atsilieps sveikatai, bet nieko negaliu padaryti. Turėjau gudrų planą darbo dienomis neiti out, o mokytis ir anksti gultis, bet atsigulus vis tiek prasiblaškydavau iki kokių keturių ryto. Kambariokės leidžiasi užmigdomos tablečių, aš kol kas bandysiu apsieiti be jų. Taigi, grįžtant prie ėjimo out darbo dienomis, turiu pasiteisinimą, kad ar taip ar taip nieko naudingo nenuveikčiau. Be to, čia visi eina out šiokiadieniais, gal dėl to, kad kai kurie savaitgaliams grįžta namo. Žodžiu, gyvenant čia ir labai minimaliai (!) einant linksmintis, gaunasi kokie 4-5 kartai per savaitę. O jei ir neini out, eini pas draugus, kur žaidi nešvankius stalo žaidimus ar wii ir parsivelki namo 5 ryto, tad jokio skirtumo. Pamiršk miegą.

Kas mane pažįsta, žino, kad nesu iš tų, kurios geria iki tol, kol atsijungia, tad prašau negalvoti, kad niekad taip ir neišsiblaivau. Nors kad ir kokius juodžiausius gandus girdėjote apie britų vakarėlius, žinokit, kad viskas arba tiesa, arba dar per švelniai pasakyta. Būdama international mergaitė esu šiek tiek labiau gerbiama britų vaikinų, nes geriančios britės tiesiog šlykščios. Žinoma, yra ir labai fainų panelių, bet vos įėjus į klubą turi žiūrėti po kojomis, kad kokia gulinti ant žemės neapvemtų batų, kad nenumintum kokios gležnos rankelės ar nesuplėšytum tank top ilgio "suknelės", po kuria nieko nerasi, nes juk kam vargintis tiek kartų rengiantis. Vaikinai jas vadina easy access ir turiu sutikti, kad tai tiksliausias nusitašiusios britės apibūdinimas.

Kalbant apie vaikinus, čia jie nerealūs. Be galo draugiški, rūpestingi ir linksmi. Žinoma, patys geriausi berniukai mūsų didžiam nusivylimui domisi kitais berniukais (tokių yra 1/3, neperdedu), bet draugų funkciją jie atlieka tobulai. Turiu tris mylimiausius, vienas moko mane gaminti, kitas kalbėti ispaniškai, trečias nuo kitos savaitės mokins flamenco (su juo klubuose taškomės pagal tokias dainas). Awww, jetus kaip juos myliu, negaliu!

Šiaip visumoj tai nerealu pagaliau gyventi savarankiškai. Net nemaniau, kad man ŠITAIP patiks gaminti. Nesakau, kad negamindavau namie, bet juk gamindavau kai "užplaukdavo", būdavo laisvo laiko ir įkvėpimo, o ne tris kartus per dieną. Gaminimas šiaip labai geras excuse, kai reikia mokytis, tad vos tik kiek pavargstu išsišiepusi šoliuoju į parduotuvę, prisiperku produktų, o grįžus paruošiu ką nors naujo. Mm. O ir šiaip, kiek mes prisiuokiam su kambariokėm toj virtuvėj, kuri mačius jau tiek daug! (Mergaites vadinu kambariokėm, nes buto draugės man kažkaip neskamba;D šiaip esam flatmates.) Gyvenam bute šešiese, turim didelę virtuvę, du tuoletus ir du vonios kambarius, šešis miegamuosius ir žiauriai fainą valytoją. Dvi panelės man jau kaip sesės, viena ispanė, kita belgė, dar labai gerai sutariam su suome, nors ji turi tokių juokingų, truputį erzinančių savybių. Dar yra labai smagi bulgarė, kuri daugiausia laiko praleidžia su savo vaikinu, ir mergina iš Kazachstano, kuri, deja, su mumis nebendrauja, neina out ir dažniausiai sėdi savo kambary, neaišku kodėl. Kviečiam ją visur, kalbinam, ji tik mandagiai šypsosi ir sako, kad turi daug mokytis. Hm, mes visos turim. Na nesvarbu.

Kalbant apie mokslus išsiplėsti nenoriu. Mokytis velniškai sunku, bet labai labai įdomu, tai tas mokslas nėra kančia, bent jau kol kas. Tik apmaudu, kad turiu aštuoniskart daugiau darbo nei kad aplinkiniai, bet bala nematė. Tiesiog gaila, kad negaliu išbandyti visų galimybių ir kiekvienai progai pasakyti taip. Universitete yra labai nereali programa 'Give it a go', kur gali nusipirkti bilietą į praktiškai viską, nuo beginners japanese iki rock climbing, nuo ice skating iki speed dating ir taip toliau. Jei patinka, gali prisijungti prie tam tikros society ir užsiėmimus lankyti reguliariai. (Mano sąraše jau užbraukti buddhist meditation, chocolate tasting, barista training, international fiesta, zumba ir cocktail making and tasting, ir jau turiu bilietus į Christmas decorations workshop ir kelionėms į York ir Newcastle). 

Nors jau milijoną kartų sakiau, kaip myliu Sheffieldą, pakartosiu tai vėl. Norim pamatyti kuo daugiau, nes turim čia labai mažai laiko, tad kartais tiesiog čiumpam žemėlapius, sėdam į tram ir lekiam kur akys veda. Į nuostabaus grožio rajonus, aplinkinius miestelius ar gamtos kampelius, kurie supa visą miestą.

Arba shoppintis!! Garbės žodis, nesuprantu, kaip aš sugebėdavau ką nors rasti Šiauliuose, kai parduotuvių pasiūla minimali, o ir pačių parduotuvių vos keletas. Čia net galva svaigsta nuo visko, norint apeiti vieną didesnę parduotuvę turi jai skirti bent tris valandas (čia be matavimosi). Turim milžinišką shopping centre, kurio turbūt niekada viso neapeisiu, nes jis gal Lietuvos dydžio. Širdelę skauda, kad tenka viskuo grožėtis tik iš tolo, nes nenoriu švaistyt tėvų pinigų, bet bent akytės pasigroži. Noooors, vakar nusipirkau rankinę, tiesiog pamačiau ir įsimylėjau, žinot mane. Gera turėti santaupų, nes pasakyti, kad išleidau 70 svarų dar vienai rankinei man liežuvis neapsiverstų. Ech, jei tik turėčiau laiko dirbti... Gal vasarą.;>

Kažkas klausė apie lietuvius, tai jų čia nemažai. Šiaip esu turbūt labai nedraugiška savo tautiečiams, bet kad jie susikabinę, susiklijavę ir dar susirišę, vienas kito niekada nepaleidžia. Niekaip nesuprantu, kaip tu tobulinsi savo anglų (ir kitas) kalbas, išmoksi ko nors iš kitų kultūrų ar susirasi naujų draugų, jei gyveni visiškai toje pačioje aplinkoje, kaip kad namie. Ko tada reikėjo čia važiuoti? Bet, kaip sakoma, kiekvienam savo. 

Tarptautinių studentų čia tikrai daug, kas yra nesveikai faina. Vakarų Europa, Amerika, Australija... Žmonės šilti ir komunikabilūs. Azijiečiai daugiausia bendrauja tarpusavyje grupelėse, taip pat ir dauguma musulmonų. Dėl to jų nėra mano aplinkoje, tematau juos prasilenkdama gatvėje. Šiaip tai jų nėra tiek daug, kiek tikėjausi. Atsimenat, kaip svaigau apie Daniją, nes maniau, kad UK jau nutrypta imigrantų, kurie čia nekenčiami, mieste 9 iš 10- babajai ir t.t.? Nė velnio. Bent jau man pasisekė gyventi labai vakarietiškoj aplinkoj, kur britas, sužinojęs, kad atvažiavai čia mokytis iš rytų Europos išsišiepia, apkabina ir tik šūkčioja, kaip faina, kaip nerealu.

Vat. Nebežinau, ką dar papasakoti. Šiaip tai lauksiu klausimų komentaruose ir formspring, jei tik dar kas įdomu, nesidrovėkit. Visai smagu šitaip 'buitiškai' plepėti apie viską, tik kad reikia grįžti prie mokslų. Negaliu nieko palikti vakarui, nes šiandien juk sekmadienis su mūsų mylimiausia tradicija, filmų naktimi. Naminis maistas, pagalvės ir juokas beveik iki pirmadienio ryto (juk sakiau, kad čia nesimiega!:))

Bučiuoju.

15 comments :

 1. Perskaičiau, ką parašei, ir žinai, beveik pakeičiau nuomonę apie studijas užsienyje. Žinoma, į gerąją pusę. :)

  ReplyDelete
 2. Man irgi labai patiko, taip paprastai, bet aiškiai ir suprantamai parašei:) pavydžiu tau truputėlį tokio gyvenimo, bet tikiuosi ir man neužilgo panašiai bus:))

  ReplyDelete
 3. Fun :) Sveikinu atradus studentišką gaminimą (rimtai, retai tenka matyt gaminančius "fuksus" ypač pirmą semestrą, paskui jau prasilaužia arba ne :D)

  ReplyDelete
 4. G, tavo įrašus norisi suvalgyti apsilaižant pirštukus! Aš tikiuos, kad viskas yra ir bus tik gerai ir dar geriau! ;*

  ReplyDelete
 5. koks fainas postas! ;*
  ir tikrai pritariu tavo minciai, kad jeigu jau atvaziavai i svetima sali, tai ir susipazink su nauja kultura, zmonemis ir t.t., o ne vien su lietuviais tusink.
  kaip matau ziauriai faina tau ten, tad pavydukas! tikiuosi ir as po poros meteliu studentisko gyvenimo paragauti ;)

  ReplyDelete
 6. aha, pritariu visoms jau rašiusioms mergaitėms, labai jau gražus ir šiltas tavo įrašas:) ir šaunuolė, kad neužsidarius lietuvių rate, naudojasi galimybe pažinti kitas kultūras. ai, ir kaip pavydžiu kambariokių! nes man sostinėj sunkiau sekas su jom, nei tau uk: D

  ReplyDelete
 7. Aš būdama Anglijoj irgi esu šiek tiek nedraugiška tautiečių atžvilgiu, bet gal tik dėl to, jog dažniausiai mano sutikti tik darydavo gėdą..vakar lėktuve keli tautiečiai pamatę stiuardesės vardą rėkė 'jolka, atnešk brendžio!'...aišku, čia gal tik man taip sekasi tokius sutikt :]]
  paskaičiau tavo įrašą ir užsimaniau pažaist su wii.. :D
  anyway, sėkmės!

  ReplyDelete
 8. Jolka, atnešk brendžio;DDDDDD pz.

  ReplyDelete
 9. Tas su Jolka bairis geras:D

  Siaip ziauriai fainas irasas, saunuole kad taip moki gyventis ir pasiimti is gyvenimo vis kazka naujo :))

  ReplyDelete
 10. Džiaugiuos už Tave, aukseli!;*

  ReplyDelete
 11. Uh, kaip seniai tavo bloge buvau - išties malonu skaityti geras naujienas. Žinai, o dėl darbo aš tau juodai pavydžiu - pati teturiu, galima sakyt keletą paskaitų IR TAI VELNIŠKAI UŽKNISA. Jokio mokslo. :D tik informatika, žinoma ta labiausiai ir knisa protą. Anyways, grįžtant į TAVO blogą - sveikinu su tokia internacionaline sėkme - šaunu, kad viskas einasi puikiai ir Anglija neatrodo kokia tai tamsi ir nemaloni.
  Dar... RAŠYKIS Į ZUMBĄ VISOM 4. Tikrai nepasigailėsi - toks geras cardio. :D
  Sėkmytės tau dar kartą, nors rodos, jos linkėti net nereikia. Na, bet jei kada pritrūktų - SĖKMĖS ;)

  ReplyDelete
 12. Labai ačiū!! Į zumbą mielai eičiau, nes nesveikai patiko, tik kad man biški per brangu;/

  ReplyDelete